Witam Cię na mojej stronie internetowej. Nazywam się Aleksandra Kurowska-Wójcik i jestem adwokatem. Od 2018 roku prowadzę indywidualną praktykę- Kancelarię Adwokacką, której główna siedziba mieści się w Warszawie, zaś filia w Koninie.

Jestem absolwentką II LO. Stefana Batorego w Warszawie. Ukończyłam Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu prawa własności intelektualnej WPIA UW.

Pozostaje członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie.

Wykonuje zawód mediatora. Jest mediatorem stałym w Sądzie Okręgowym w Warszawie a także Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga w Warszawie. Prowadzę mediacje z zakresu prawa karnego, cywilnego, gospodarczego i rodzinnego.

Moja praktyka adwokacka skupia się na trzech głównych obszarach tj. sprawach karnych, sprawach rodzinnych i obsłudze podmiotów gospodarczych głównie w zakresie nieuczciwej konkurencji, sporów domenowych, ochrony znaków towarowych.

Pozostaję aktywnie zaangażowana w propagowanie opieki naprzemiennej, jako rozwiązania najbardziej odpowiadającego zaspokojeniu potrzeb dziecka. Działam również na rzecz równouprawnienia rodziców w opiece nad dziećmi bez względu na płeć, opowiadając się przeciwko monoparentalności.

Mój zawód wykonuje z pasją, odważnie broniąc praw i interesów moich Klientów.

Prowadzę także kilka tematycznych blogów prawniczych, na które Cię serdecznie zapraszam.

Prywatnie pozostaję pasjonatką kryminalistki i psychologii. Jestem także wielką miłośniczą zwierząt.